Wpisy użytkownika Ch!c G!rl z dnia 5 września 2015

Liczba wpisów: 2

lovebelieveinspire
 
Nie jestem dobra w recenzowaniu filmów. Ten film urzekł mnie bardzo. Nie lubię ckliwych romantyków, bo są przewidywalne. Ten mi na taki wyglądał. Bardzo się myliłam.

Film z przesłaniem. Opowiada dwie historie dwóch par żyjących w odległych sobie czasach. Poruszający, wbijający w fotel, przynajmniej mnie. Rzadko chwalę filmy, bo mało kiedy cokolwiek mi się podoba. Gust muzyczny mam dość odgórnie wyśrubowany. W sumie dobrze, bo nie chciałabym być przesadną kiniomaniaczką oglądającą wszystko jak leci.

Poza tym trzeba wspomnieć, że obsada aktorska też jest inna. Co ciekawi mnie jako widza. Główne role zagrały nieznane mi osoby, co nadało tajemniczości i wyjątkowości temu filmowi. Dopiero po filmie zaczęłam myśleć skąd znam tą twarz głównego bohatera, teraz już wiem to syn Clinta Eastwooda. Niesamowicie podobny do ojca, to samo zadziorne spojrzenie, ciarki po plecach były! Niezłe ciacho z tego Scotta Eastwooda!

Nie zabrakło momentów wzruszających, a także takich przyspieszających bicie serca. Jeśli szukacie czegoś na długie jesienne wieczory to ten ponad 2h seans będzie jak znalazł. Gorąco polecam!
  • awatar PinaBela: Zareklamowałaś go świetnie i napewno obejrzę, ,,dzinks
Pokaż wszystkie (1) ›
 

lovebelieveinspire
 
Ciekawa fabuła i genialna oprawa filmu. Te wszystkie retro detale, stylizacje, fryzury, genialna gra Blake Lively, Ellen Burstyn i  Harrisona Forda dają temu filmowi wyjątkowy urok. Na pewno wrócę do tego filmu jeszcze nie raz.

Główny wątek opiera się na niestarzejącej się bohaterce, która ucieka przed prawdą. Wyjątkowa opowieść o przemijaniu, samotności. To za czym dziś wszyscy gonią - wieczna młodość w tym filmie jest czymś od czego Adeline marzy uciec. Marzy by się zestarzeć jak wszyscy i umrzeć. Głęboki sens filmu z przekazem wartości.

Myślę, że Blake LIvely pasuje do tej roli jak nikt inny, jest świetna!

Zdecydowanie polecam!
  • awatar eM-: oglądałam ostatnio w samolocie :) bardzo mi się podobał
  • awatar #Madzik#: Bardzo przyjemny film - polecam :)
  • awatar Róża Fruzia ♕: Dzięki za pomysł, co będę dziś wieczorem oglądać :)
Pokaż wszystkie (3) ›